Rodinný den s eBenefity – tipy na ZOO po celé ČR

Díky kartě eBenefity můžete strávit pohodový den s celou rodinou v některé z našich partnerských ZOO, kde akceptují platby eBenefity. Děti budou nadšeny ze safari, kde si na některá zvířata mohou téměř sáhnout, a uděláte jim zážitek, na který budou dlouho vzpomínat. A nejen ony – kdy naposledy jste například vy osobně viděli vlky nebo mořské žraloky?

mailing predel 800x220 2

Safari park Dvůr Králové: Sloni, lvi… a dinosauři

Pokud se chcete na exotická zvířata podívat tak zblízka, že ucítíte i jejich typický pach, tady jste správně. Safari si můžete projít buď pěšky nebo se jí můžete nechat provézt autem. Těšit se můžete na zebry, antilopy, pelikány nebo třeba dva žirafí samce (ty jistě nepřehlédnete)🦒🦒.

V areálu najdete i pavilon goril, afrických šelem, nosorožce… a samozřejmě slony nebo malé, ale o to roztomilejší mangusty.

A jestli jsou vaše děti ve věku, kdy milují dinosaury, určitě je vezměte i do místní galerie Zdeňka Buriana. Najdete tam největší stálou expozici obrazů toho legendárního „malíře pravěku“.

ZOO Liberec: Mekka milovníků ptactva

Mají tu jednu z nejucelenějších kolekcí dravých ptáků v Evropě včetně druhů, které v jiné ZOO nespatříte. Kromě toho v liberecké ZOO chovají vzácné lvy berberské, levharty, slony, mnoho druhů opic, hady, tapíry, soby, obří želvy… od všeho dost na to, aby vaše děti měly oči navrch hlavy.

A pokud budete chtít využít komentované prohlídky, doporučujeme rezervovat si místa dostatečně dopředu.

Za vlky a žraloky do ZOO Olomouc

Na tuhle raritu jinde v ČR nenarazíte – pouze v Olomouci mají obří akvárium se dvěma druhy žraloků, smečku vlků Hudsonových a také celých 32 m vysokou vyhlídkovou věž. Z ní se i na takovou žirafu podíváte pěkně spatra.

V olomoucké ZOO najdete na dalších 300 druhů zvířat. Zvláštní zmínku si zaslouží i akvária s korálovými útesy a mnoha druhy pestře zbarvených ryb.


Schválně: Kdo z rodiny mezi nimi jako první objeví klauna očkatého? Že nevíte, o jakou rybu jde? Vaše děti vám to možná řeknou samy: No přeci o hrdinu z animáku „Hledá se Nemo“. Najdete ho?

Zoopark Chomutov: Celý den mezi zvířaty

Chomutovský Zoopark je s rozlohou 112 (!) hektarů největší ZOO v ČR. Takže pokud se vydáte za zvířaty právě sem, vezměte si na to raději celý den. Bylo by škoda přijít o všechny místní „speciality“ medvěda hnědého, rysa ostrovida, tuleně, velbloudy, zubry nebo přírodní hnízdiště mnoha ptačích druhů.


Aby ani ty nejmenší návštěvníky nebolely nožičky, po areálu se můžete svézt zoovláčkem Amálka nebo Safari expresem, který vás zaveze přímo mezi zvířata, která tu žijí skoro jako ve volné přírodě.

Tak kam vyrazíte na zoologickou rodinnou expedici vy?
Ať to bude kamkoli, přejeme vám šťastnou cestu!

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…