S benefitní kartou eBenefity i do muzea

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Dopřejte si odpočinek trochu jinak a zajděte si třeba do muzea nebo galerie. I když nejste vyloženě umělečtí „fajnšmekři“, uvidíte, že to bude stát za to. My vám dnes přinášíme pár tipů na zajímavá místa, kde můžete načerpat kulturní zážitky a platit s benefit kartou eBenefity.

Chodíte rádi za kulturou do muzeí a galerií? Pokud ano, nezapomeňte doma vaši oblíbenou elektronickou kartu eBenefity. V rámci cafeteria systému tohoto firemního benefitu si můžete užít širokou paletu aktivit od sportu a wellness až po knihy a kulturní zážitky. Záleží jen na vás a vaší momentální náladě, jakou formu odpočinku zvolíte.

Muzea nejsou jen pro kulturní nadšence

Návštěva muzeí a galerií rozhodně není jen pro umělecké „fajnšmekry“. Dnešní muzea jsou inspirující moderní prostory s kavárnami, kde se toho spoustu dozvíte, odpočinete si a načerpáte nové impulzy. Muzea a galerie již běžně používají i zajímavé interaktivní prvky a edukativní programy, které baví nejen děti, ale i dospělé. Vyrazit můžete samozřejmě i s celou rodinou, to pak budete mít o zajímavý den plný zážitků postaráno.

Pár tipů na muzea a galerie, kde zaplatíte s kartou eBenefity

Víte, že existuje třeba muzeum Lega? Pokud jste měli tuto stavebnici rádi jako malí, nebo ho teď milují vaše děti, určitě sem zavítejte! Muzeum od Bricks najdete v Praze, Kutné Hoře, Poděbradech a Špindlerově Mlýně. Čeká zde na vás jedna z největších světových sbírek Lega, spousta vystavěných exponátů a přespat můžete dokonce i v tématickém hotelu.

Další fajn tip je pelhřimovské Muzeum rekordů. Mají zde stovky exponátů nejrůznějších rekordů, ať už těch největších, nejmenších, nejdelších a spousty dalších. Najdete zde také zahradu s obřími předměty, třeba hrncem na pět tisíc porcí polévky. Na své si zde přijdou dospělí i děti.

Navštívit můžete i Technické muzeum v Brně, které nabízí 17 nejrůznějších expozic pro velké i malé a zábavnou formou seznamuje s nejrůznějšími fyzikálními zákony a technickými aplikacemi. Najdete zde třeba expozice ke sdělovací nebo výpočetní technice, železářství, optice nebo třeba k vodním a leteckým motorům. Užít si to můžete i v interaktivní technické herně, kde si vlastnoručně vyzkoušíte různé experimenty a pokusné modely.

A nezapomenutelný zážitek pro každého bude návštěvaNeviditelné výstavy, na které si na vlastní kůži vyzkoušíte, jak se cítí nevidomí, když musí zvládat každodenní aktivity ve tmě. Zjistíte, jaké je to orientovat se ve městě, v přírodě nebo si uvařit oběd bez pomoci zraku. Seznámíte se také s mnoha pomůckami, které nevidomým denně pomáhají. A zážitkem bude také tzv. „neviditelný program“, kdy si můžete ve tmě vychutnat skleničku vína nebo večeři.

Další muzea, galerie a kulturní zařízení, kde uplatníte benefitní kartu eBenefity, najdete jednoduše přes vyhledávač provozoven nebo aplikaci Můj Up. Tak si udělejte hezký kulturní den s Up benefity!

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…