Sdílená kola Nextbike prostě frčí

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Nextbike je známá a oblíbená forma „bikesharingu“ a ekologické dopravy. V České republice se takto můžete projet už v 35 městech. Půjčení kol je jednoduché a jde to dokonce i bez aplikace. Zaplatit můžete elektronickou kartou eBenefity.

nextbike s eBenefity

Nextbike je synonymem pro udržitelnou, rychlou a zdravou městskou mobilitu a nejznámější systém sdílených kol v České republice i celé Evropě. V Česku za touto značkou stojí kamarádi Lukáš Luňák, Tomáš Karpov a Dan Rambousek. Vše začalo tak, že Lukáše zaujal německý odběratel kol vyráběných v Hořicích v Podkrkonoší – Nextbike. Ten je vyvážel do 25 zemí světa, ale Českou republiku jaksi opomíjel. A to byla ta příležitost! Lukáš s Tomášem do toho šlápli a v roce 2018 koupili Nextbike licenci a začali objíždět česká města a radnice s argumenty pro podporu této sdílené mobility.

Ekologicky a bez emisí

Dnes tento největší bikesharing působí v 35 městech České republiky a obstarává přes 7 000 městských a elektro kol. Jízdami na kole Nextbike se již ušetřilo přes 1 500 tun CO2, což je, jen tak pro srovnání, práce pro 16 tisíc stromů. S koly Nextbike navíc nemusíte myslet na to, kde tentokrát zaparkujete auto a prostě si jen užíváte jízdu, krásu města a přítomný okamžik. I čísla potvrzují, že je systém Nextbike opravdu oblíbený. V České republice má už přes 300 tisíc uživatelů a 7 milionů výpůjček!

Města, ve kterých můžete Nextbike vyzkoušet
v jakých městech najdete Nextbike

Jak si kolo půjčit? Jednoduše!

Sdílené kolo si půjčíte velmi snadno, ideálně přes mobilní aplikaci. Systém je jednoduchý, intuitivní a myslí na uživatele každého věku. V aplikaci si vytvoříte účet a přidáte platební kartu. Pak už jen naskenujete QR kód umístěný na kole a dáte „půjčit kolo“. Zámek se odemkne a můžete vyrazit. Kolo jde i krátkodobě odstavit a zaparkovat (pokud si třeba potřebujete odskočit do obchodu). Po jízdě kolo zase vrátíte do oficiálního stojanu a uzamknete.

Pokud nemáte chytrý telefon a aplikaci, zaregistrujete se na webových stránkách a kolo si půjčíte přes zákaznickou linku. Jezdit můžete jednorázově nebo využít výhodné měsíční či roční předplatné. Ve většině měst máte navíc prvních 15 minut zdarma. To je skvělé, že?

Bikesharing je svobodný trend městské mobility bez starostí. Město poznáte i z trochu jiné perspektivy, neřešíte parkování a je to navíc velká zábava. Sdílená kola jsou ideální pro každou příležitost, ať už jedete na úřad, nakupovat, nebo se chcete jen tak relaxačně projet po parku a po městě.

Pokud jste sdílená kola ještě nezkoušeli, běžte do toho! Podpoříte udržitelnost, ekologii a díky příjemnému pohybu i své zdraví. A platit samozřejmě můžete s vaší oblíbenou elektronickou kartou eBenefity.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…