Udržitelné cestování se Slevomatem

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Známý portál Slevomat přichází s novým projektem. Ten nese název „Pro přírodu“ a má za cíl podporovat udržitelné cestování. Ubytování si tak můžete nově vybírat i podle kritéria citlivosti k přírodě a vše pohodlně zaplatit s vaší elektronickou kartou eBenefity.

udržitelné cestování

Znáte Slevomat? Většina z nás si přes tento portál už někdy dopřála prodloužený víkend, dovolenou, masáž nebo výhodný nákup. Víte ale, že i na Slevomatu můžete vybírat z nabídek ubytování, které šetří přírodu a myslí na životní prostředí? Stačí využít nový projekt Pro přírodu, který Slevomat spustil a vybírat hotely, které myslí ohleduplně a udržitelně.

Ubytování, které myslí na přírodu

Ekologická novinka Slevomatu reaguje na dnešní složitou situaci, kdy cestování a turismus přispívají k drancování naší Země. Ovzduší je plné emisí z aut a letadel, další emise vyprodukuje stravování, nakupování a místní doprava turistů. Cestovní ruch má negativní vliv i na velkou spotřebu vody, například díky luxusním hotelovým bazénům. Spousta zemí a oblastí už musela přistoupit k razantnímu šetření.

Pojďte cestovat jinak! Při výběru dovolené či relaxačního víkendu navštivte na Slevomatu sekci Pro přírodu. Najdete zde spoustu nabídek, které jsou označené zeleným štítkem „Ubytování myslí na přírodu“ a ihned uvidíte, jaká eko kritéria daný hotel splňuje. Kritérií je celkem 17 a patří k nim například třídění odpadu, používání LED svítidel, vaření z lokálních potravin nebo toalety s dvoufázovým splachování.

Tipy na udržitelné cestování

Udržitelný rozměr je trend a platí to i v cestování. Jak tedy planetě pomoct? Vedle výběru udržitelného ubytování můžete třeba více cestovat hromadnou dopravou a vědomě šetřit vodou a energiemi. Ručníky můžete měnit až podle potřeby, určitě není nutné mít čisté každý den. A pokud máte v hotelu v rámci stravování švédské stoly, buďte skromní a nenabírejte si toho na talíř víc, než zvládnete sníst. Nedojedené jídlo totiž skončí v koši, a to je velká škoda a zbytečné náklady.

Udržitelné cestování mnohdy i ušetří nemalé peníze a je také víc autentické.  Přináší zážitky a setkání s místními lidmi a kulturou. Nakupujte u lokálních prodejců, navštěvujte místní hospůdky, využívejte místní veřejnou dopravu a povídejte si s lidmi.

Zaplaťte s elektronickou kartou eBenefity

Vyjděte i vy ze své komfortní zóny a vyzkoušejte ekologické ubytování ze Slevomatu. Stojí to za to, pomůžete přírodě a budete mít dobrý pocit. Na Slevomatu můžete navíc zaplatit s vaší oblíbenou elektronickou kartou eBenefity.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…