Zažijte opravdový offline relax v oceňovaném ekoparku

Předpokládaná doba čtení: 3 minuty

Příroda, klid, možnosti zajímavých aktivit a prostor bez wifi. I to je oblíbený EKOpark v Liberci. Na své si zde přijdou všechny generace a odnesou si nezapomenutelné zážitky. Projekt získal ocenění za společensky přínosný a udržitelný přístup. Platit můžete svými eBenefity.

navštivte EKOpark s eBenefity

Volnočasový EKOPark Liberec je multifunkční místo zaměřené na ekologii, vzdělávání, zdraví, životní prostředí, kulturu a sport pro všechny generace. V relaxační oáze uprostřed přírody si své vyžití najde každý a návštěva stojí rozhodně za to. Uvidíte, že i když zde není wifi, nebudete vědět „co dřív“.

Projekt oceněný za společenský přínos a udržitelnost

Za celým projektem stojí mladý muž, sportovec, tatínek dvou dětí a jednatel společnosti SunGarden.cz, která se zabývá zahradní architekturou, Stanislav Šťastný. Ten chtěl pro sebe a své děti, ale i pro další rodiny a veřejnost, větší nabídku zeleně a aktivně a smysluplně stráveného času offline. Tak začal v roce 2015 realizovat svůj srdcový životní projekt. Za svou snahu byl nominován na prestižní cenu OSOBNOST Český Goodwill, kde získal krásné 2. místo. V projektu Český Goodwill jsou oceňováni podnikatelé a společnosti pro jejich odpovědný, udržitelný a společensky přínosný přístup.

Co vše si ve volnočasovém EKOparku užijete?

Především zde rozhodně nenarazíte na nudu. Na zrevitalizovaném pozemku o rozloze 5 000 m2 je připravena spousta inspirace pro aktivní a relaxační trávení volného času. Můžete zde vydechnout a zpomalit z dnešního extrémně rychlého životního tempa. Najdete zde kulturní vyžití i možnost protáhnout se (pravidelně se zde konají i skupinová cvičení).

Na své si zde přijdou všichni členové rodiny. Velkým hitem pro děti je „blátivá kuchyně“, dřevěná vyhlídková rozhledna v korunách stromů nebo tvořivé dílničky. Na ohništi opečete špekáčky, pokocháte se hmyzím hotelem, pobavíte se v přírodním bludišti. Dospělí si vychutnají skvělou kávu v Kavárně v korunách stromů a celá rodina si užije dobrodružnou stezku EKOparkem za pokladem. V průběhu sezóny je pro veřejnost navíc připravena spousta dalších akcí a festivalů.

Rozhodně nevynechejte ani nabídku skandinávského wellness – relaxaci v horké finské kádi. Tento skvělý způsob odpočinku pod širým nebem si můžete dopřát, i když venku mrzne. Voda o teplotě 40 °C poskytuje maximální uvolnění napětí a svalů a odbourá stres. Doporučuje se pobyt alespoň 20 minut a po koupeli následuje ochlazení ve studeném sněhu.

Přespat můžete pod širákem nebo třeba v apartmánech SunGarden. Areál je ideální i pro školní akce, různé eventy, firemní školení a teambuildingy. Mile vás překvapí příjemné vstupné a platit zde může i s vaší oblíbenou elektronickou kartou eBenefity.

Zajímá vás, jak přistupujeme k ochraně životního prostředí u nás v Up Česká republika? Přečtěte si o našich snahách na webu na stránce Ekologie.

Autor

Innovation Marketing Manager

otec dvou dcer, zastánce výkonnostního marketingu, zrychlující se půlmaratonec, amatérský milovník malých scén, fanoušek elektro swingu, kávový hedonista, veselý cyklista, užaslý pozorovatel…